نحوه استفاده از Google Drive for Desktop در مک

نحوه استفاده از Google Drive for Desktop در مک
نحوه استفاده از Google Drive for Desktop در مک

برای بهترین تجربه از ترکیب فایل‌ های محلی و فایل‌ های Google Drive خودتان، Google Drive for Desktop را روی مک نصب کنید. اینجا با نحوه استفاده از Google Drive for Desktop در مک آشنا می شوید.

Google Drive یکی از بهترین ابزارهای به اشتراک گذاری فایل است که اشتراک گذاری داده ها در دستگاه های اپل را آسان تر از همیشه می کند. هنگام استفاده از پلتفرم، می توانید هر چیزی را از اسناد ساده گرفته تا فایل های ویدیویی بزرگ به اشتراک بگذارید.

Google Drive همچنین گزینه‌ هایی را برای ادغام فضای ذخیره‌سازی ابری و فضای ذخیره‌سازی مک ارائه می‌ دهد. این از طریق برنامه دسکتاپ Google Drive برای مک ارائه می شود که به شما امکان می دهد پوشه های Google Drive خاصی را برای ذخیره در دستگاه انتخاب کنید. امروز نحوه استفاده از Google Drive for Desktop در مک را توضیح خواهیم داد.

Google Drive For Desktop

Google Drive به شما امکان می دهد اسناد و فایل ها را به صورت آنلاین به اشتراک بگذارید. از آنجایی که Drive با بقیه سرویس‌ های Google (Google Sheets، Google Docs و غیره) یکپارچه شده است، می‌ توانید بدون نیاز به استفاده از یک برنامه محلی در مک، مستقیم به صورت آنلاین همه چیز را ایجاد، ویرایش و به اشتراک بگذارید.

بسیاری از کاربران برای پشتیبان‌گیری و همگام‌سازی فایل‌ها هم به Google Drive متکی هستند که اینجا برنامه دسکتاپ به کار می‌آید. این برنامه به شما امکان می‌دهد پوشه Google Drive را با پوشه‌های مک همگام‌سازی کنید و فایل‌هایتان را به‌روز نگه دارید.

بنابراین، شما می توانید به راحتی از طریق Finder به فایل های Google Drive دسترسی داشته باشید و نیازی به مرورگر نداشته باشید. به علاوه می‌ توانید فایل‌ ها را از مک به Google Drive منتقل کنید. همراه باشید و ببینید نحوه استفاده از Google Drive for Desktop در مک چگونه است.

نحوه استفاده از Google Drive for Desktop

برای شروع استفاده از Google Drive for Desktop، مطمئن شوید که یک حساب Google دارید و Google Drive را راه‌اندازی کرده‌اید. سپس این مراحل را دنبال کنید:

1- Google Drive for Desktop را در مک از سایت Google دانلود کنید.

2- برنامه را نصب کنید که تقریبا 410 مگابایت فضا اشغال می کند.

3- پس از نصب برنامه، از شما خواسته می شود که به حساب Drive وارد شوید.

4- پس از ورود به سیستم، برنامه به طور خودکار با حساب شما همگام شده و آماده استفاده خواهد بود.

Google Drive اجازه می‌خواهد تا به فایل‌های محلی شما دسترسی داشته باشد. این به این دلیل است که بتواند پوشه دسترسی به شبکه را ایجاد کند که از آن برای دسترسی مستقیم به Google Drive از طریق Finder استفاده می کنید.

نحوه استفاده از Google Drive for Desktop در مک

اگر فقط می‌ خواهید به فایل‌های Google Drive دسترسی داشته باشید، می‌ توانید این کار را از پوشه Google Drive در نوار کناری Finder انجام دهید. با این کار فورا به فایل‌های Drive دسترسی خواهید داشت که می‌ توانید آن‌ها را باز کنید یا به دلخواه استفاده کنید.

نحوه استفاده از Google Drive for Desktop در مک

اگر می‌خواهید از برنامه واقعی Google Drive (برای تغییر تنظیمات خاص یا بررسی وضعیت همگام‌سازی) استفاده کنید، سریع‌ترین راه از نوار منو است. آیکون Drive امکان دسترسی سریع به پوشه Google Drive مک را می‌دهد. تمام اسناد آپلود شده یا آپدیت شده اخیر را نمایش می‌دهد و می‌توانید از وضعیت همگام‌سازی ابری مطلع شوید. شامل لینکی برای باز کردن Google Drive در مرورگر است و در صورت نیاز می‌توانید با کلیک بر روی آیکون تنظیمات، همگام‌سازی را متوقف کنید.

می‌توانید از پوشه برنامه‌هایتان (Finder > Applications) یا از Spotlight به Google Drive دسترسی داشته باشید.

نحوه استفاده از Google Drive for Desktop در مک

Google Drive به عنوان برنامه‌ای پرکاربرد

نحوه استفاده از Google Drive for Desktop در مک بدین ترتیب است. اگر کاربر همیشگی Google Drive هستید، فکر خوبی است که آن را در Finder ادغام کنید. با این کار به راحتی به فایل هایتان دسترسی دارید. به علاوه می‌توانید یک قدم جلوتر بروید و از پوشه‌های خاص مک در حساب Google Drive نسخه پشتیبان بگیرید. این به شما کمک می‌کند در صورت بروز مشکل، خیالتان از نسخه پشتیبان راحت باشد.

منبع:

مطالب مرتبط

>