روش ایجاد میانبر پرینتر در ویندوز 10

روش ایجاد میانبر پرینتر در ویندوز 10
روش ایجاد میانبر پرینتر در ویندوز 10

در این مقاله روش ایجاد میانبر پرینتر در ویندوز 10 را یاد می گیرید. پیش از اینکه بتوانید میانبر پرینتر را در دسکتاپ یا تسک بار ویندوز 10 ایجاد کنید، باید مطمئن شوید که پرینتر نصب شده است. سپس می توانید میانبر را ایجاد کنید و به تسک بار پین کنید.

قبل از ویندوز 10، هر بار که یک پرینتر را به دستگاهتان متصل می کردید، آیکون printer queue را در تسک بار مشاهده می‌کردید. اما اکنون با پرینت Wi-Fi و پرینت ابری موجود، ممکن است دیگر همیشه پرینتر نصب شده را در تسک بار نبینید. با این حال می توانید یک میانبر پرینتر در ویندوز 10 ایجاد کنید.

قبل از ایجاد میانبر پرینتر، به پرینتر چاپگر متصل به کامپیوتر نیاز دارید.

یک میانبر پرینتر ایجاد کنید تا فرمان rundll32.exe printui.dll, PrintUIEntry /o /n “Name of Printer را اجرا کند.

برای افزودن میانبر به تسک بار، روی میانبر جدید کلیک راست کنید و Pin to taskbar را انتخاب کنید.

روش نصب پرینتر در ویندوز 10

1- اگر هنوز هیچ پرینتری را به کامپیوترتان وصل نکرده‌اید، ابتدا باید این کار را انجام دهید. اکثر تولید کنندگان پرینتر نرم‌افزار پرینتر خودشان را دارند که می‌توانید از آن برای برقراری اتصال استفاده کنید، به خصوص برای پرینترهای Wi-Fi. مثلا پرینترهای HP از برنامه HP Smart استفاده می‌کنند. Dell, Sharp و دیگران نیز نرم‌افزار درایور خود را دارند. مطمئن شوید که آن را نصب کرده‌اید و در اولین قدم از آن برای اتصال به پرینتر استفاده کنید.

روش ایجاد میانبر پرینتر در ویندوز 10

2- اگر پرینترتان را به شبکه Wi-Fi وصل کرده اید و نرم‌افزار درایور سازنده را نصب کرده اید، ویندوز می تواند سعی کند به طور خودکار به آن متصل شود. برای انجام این کار، منوی Start را انتخاب کنید و Settings را تایپ کنید. وارد برنامه Settings شوید، Printers and scanners را از سمت چپ انتخاب کنید. Add a printer or scanner را بزنید و Printer that I want is not listed را برگزینید، Add a printer using a TCP/IP address or hostname را انتخاب کنید، Next را بزنید و آدرس IP چاپگر را در قسمت Hostname یا IP address تایپ کنید. دوباره Next را بزنید و نصب را به پایان برسانید.

روش ایجاد میانبر پرینتر در ویندوز 10

روش ایجاد میانبر پرینتر در ویندوز 10

1- پس از نصب پرینتر، به روش ایجاد میانبر پرینتر در ویندوز 10 می‌رسیم. برای ایجاد میانبر به نام دقیق پرینتر نیاز دارید. برای انجام این کار، در منوی Start کلمه Settings را تایپ کنید. برنامه Settings را انتخاب کنید و در پنجره تنظیمات وارد قسمت Devices شوید.

Devices

2- در پنجره Devices از سمت چپ گزینه Printers & scanners را انتخاب کنید. پرینتری را که اضافه کرده‌اید در بخش Printers & Scanners پیدا کنید و نام دقیق پرینتر را یادداشت کنید.

ایجاد میانبر

3- روی یک نقطه خالی از دسکتاپ کلیک راست کنید و New را برگزینید. از منویی که باز می‌شود Shortcut را بزنید.

Shortcut

4- سپس در پنجره Create Shortcut، عبارت زیر را در قسمت Location وارد کنید و Next را بزنید.

rundll32.exe printui.dll,PrintUIEntry /o /n “Name of Printer”

روش ایجاد میانبر پرینتر در ویندوز 10

نکته: در عبارت بالا Name of Printer را با نام پرینتری که در مرحله قبل نصب کردید جایگزین کنید.

5- در پنجره بعد برای میانبرتان نامی انتخاب کنید. اگر دوست داشتید می توانید از نام پرینتر استفاده نمایید.

نام میانبر

6- پس از ایجاد میانبر پرینتر، روی آن دو بار کلیک کنید تا مطمئن شوید کار می‌کند. اگر درست کار کند، پنجره صف پرینتر را با تمام کارهای پرینتر فعال خواهید دید.

بررسی میانبر

7- فکر خوبی است که برای میانبر یک آیکون انتخاب کنید. پس روی آیکون میانبر کلیک راست کنید و Properties را انتخاب کنید.

آیکون میانبر

8- در پنجره Properties وارد زبانه Shortcut شوید و گزینه Change Icon را انتخاب کنید.

ایجاد آیکون

9- دکمه Browse را برگزینید، و در پوشه \Windows\System32\ به shell32.dll بروید، آن را انتخاب کنید و سپس تصویر پرینتر را از لیست آیکون‌های سیستم انتخاب کنید. وقتی کارتان تمام شد، OK را بزنید.

انتخاب آیکون میانبر

نکته: لازم نیست آیکون پرینتر را حتما از این لیست انتخاب کنید. می‌توانید آیکون را با هر تصویری که دوست دارید سفارشی کنید، اما آیکون پرینتر همان حسی را ایجاد می‌ کند که لینک پرینتر تسک بار در نسخه های قبلی ویندوز داشت.

10- اگر داشتن میانبر پرینتر روی دسکتاپ برای شما کافی است، می توانید همینجا متوقف شوید. با این حال، اگر می خواهید آیکون پرینتر را به نوار وظیفه ویندوز 10 اضافه کنید، روی میانبر کلیک راست کنید و Pin to taskbar را انتخاب کنید.

روش ایجاد میانبر پرینتر در ویندوز 10

11- با این کار میانبر صف پرینتر به نوار وظیفه ویندوز 10 شما پین می‌شود. هر زمان که خواستید کارهای پرینت فعال در صف چاپ را مشاهده کنید، از این آیکون استفاده کنید. روش ایجاد میانبر پرینتر در ویندوز 10 بدین ترتیب است.

منبع:

مطالب مرتبط

>