آموزش فعال کردن خطوط Grid دوربین در آیفون

آموزش فعال کردن خطوط Grid دوربین در آیفون
آموزش فعال کردن خطوط Grid دوربین در آیفون

فعال کردن خطوط Grid دوربین در آیفون، گرفتن عکس‌های زیباتر را آسان‌ می‌ کند. اینجا آموزش فعال کردن خطوط Grid دوربین در آیفون را یاد می گیرید.

اپل تلاش زیادی کرده است تا عکاسی را به یکی از بزرگترین قابلیت های متمایز آیفون تبدیل کند. ویژگی های متعددی به این امر کمک می کند که برخی از آنها حتی در خود برنامه Camera یافت نمی شوند. یکی از قابلیت هایی که در این دسته قرار می گیرد خطوط Grid دوربین است.

خطوط Grid دوربین به شما کمک می کند تا از “قاعده یک سوم” دنیای عکاسی پیروی کنید. قبلا همچین چیزی نشنیده بودم؟ خوب، در ادامه با ما همراه باشید تا ببینید قانون یک سوم چیست و با آموزش فعال کردن خطوط Grid دوربین در آیفون آشنا شوید.

قانون یک سوم برای گرفتن عکس های بهتر

به عبارت ساده، قانون یک سوم در عکاسی بیان می کند که می توانید با قرار دادن سوژه در محل تقاطع خطوط شبکه ای که تصویر را به یک سوم تقسیم می کند، تصویر قوی تری ایجاد کنید. این بدان معناست که نقطه کانونی تصویر شما نباید در مرکز باشد، بلکه باید در یک سوم سمت چپ یا یک سوم سمت راست کادر باشد.

انجام این کار به عکس های شما تعادل قوی تر و بهتر می دهد و عکس های شما ظاهر حرفه ای تری خواهند داشت. اگر یک عکاس با تجربه هستید، می‌توانید قانون یک سوم را بدون خطوط شبکه اعمال کنید، اما خطوط شبکه دوربین آیفون کمکی فوق‌العاده برای مبتدیان است.

آموزش فعال کردن خطوط Grid دوربین در آیفون

برای آموزش فعال کردن خطوط Grid دوربین در آیفون مراحل زیر را طی کنید. گزینه ای برای فعال کردن خطوط Grid دوربین در برنامه Camera پیدا نمی کنید. و به جای آن باید به Settings بروید:

1- Settings را باز کنید و به Camera بروید.

تنظیمات دوربین

2- در قسمت Composition گزینه Grid را فعال کنید.

آموزش فعال کردن خطوط Grid دوربین در آیفون

3- برنامه Camera را باز کنید تا مطمئن شوید که آیا می توانید خطوط Grid را روی صفحه خود ببینید یا خیر.

آموزش فعال کردن خطوط Grid دوربین در آیفون

شما دو خط افقی و دو خط عمودی را برای ایجاد سه ستون و ردیف خواهید دید که اجرای قانون یک سوم را آسان می کنند. علاوه بر این، خطوط Grid را می توان در هر حالت دوربین آیفون مشاهده کرد.

مهارت عکاسیتان را با خطوط Grid دوربین ارتقا دهید

خطوط Grid یک راهنمای عالی برای عکاسان است که به آنها کمک می کند تا همه چیز را در کادر خود متعادل کنند و قانون یک سوم را به کار گیرند. شما نمی توانید آنها را در خود دوربین فعال کنید، اما ارزش رفتن به برنامه تنظیمات و ایجاد یک تغییر جزئی را دارند.

آموزش فعال کردن خطوط Grid دوربین در آیفون به این ترتیب است. از راهنمای ما در مورد سریع ترین راه باز کردن دوربین در آیفون غافل نشوید.

بیشتر بخوانید:
منبع
Avatar

سوسن ربیعی

کارشناس زبان روسی همچنین عاشق تکنولوژی هستم و در وقت آزادم روسی تدریس می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *