7 نشانه خرابی نور پس زمینه صفحه نمایش تلویزیون

7 نشانه خرابی نور پس زمینه صفحه نمایش تلویزیون
7 نشانه خرابی نور پس زمینه صفحه نمایش تلویزیون

تلویزیون های مدرن با نور پس زمینه ال ای دی اغلب با مشکلات نور پس زمینه که نتیجه آن کاهش نور صفحه نمایش است، مواجه هستند و در صورت خرابی این قطعه صفحه نمایش تلویزیون کاملاً تاریک می شود. تعمیر یا تعویض نور پس زمینه تلویزیون یکی از خدمات تعمیراتی است که بیشترین درخواست را دارد. امداد تی وی از جمله مراکز معتبر و شناخته شده در زمینه تعمیر تلویزیون سونی در تهران است که تعمیر و یا تعویض نور پس زمینه را با هر نوع پیچیدگی با تضمین حفظ یکپارچگی ماتریس در هنگام جداسازی و تعویض نور پس زمینه انجام می دهد. این مرکز خدمات با کیفیت خود را به لطف تکنسین های ماهر و متخصصی که در زمینه تعمیر انواع دستگاه های تلویزیون تجربه و مهارت دارند انجام داده و پس از انجام کلیه کارهای تعمیراتی ، تعمیر انجام شده تحت گارانتی قرار می گیرد.

علائم خرابی نور پس زمینه تلویزیون

طبق نظر و مشاوره های تکنسین های امداد تی وی در صورتی که نور پس زمینه در تلویزیون معیوب شود علائم مختلفی در تلویزیون ایجاد می شود که برخی از این علائم شامل موارد زیر می باشند:

1. تلویزیون صدا دارد اما تصویر ندارد.

یکی از شایع ترین علامت های خرابی نور پس زمینه ال ای دی در تلویزیون عدم وجود تصویر در دستگاه است در حالی که تلویزیون به همه دکمه ها پاسخ داده و صدا از دستگاه نیز به گوش می رسد.
در این گونه مواقع بررسی اینکه آیا مشکل از نور پس زمینه است یا خیر بسیار ساده می باشد. کافیست فقط چراغ قوه گوشی خود را روشن کنید و آن را روی صفحه نمایش تلویزیون بتابانید. در صورتی که بتوانید حتی خیلی کم تصویر تلویزیون را ببینید نشان دهنده خرابی نور پس زمینه دستگاه است.

2. تاریک شدن برخی از مناطق صفحه نمایش تلویزیون

این یک مشکل شایع است که می‌تواند از این واقعیت ناشی شود که برخی از ال ای دی های نور پس زمینه کاملاً روشن نشده یا کاملاً سوخته اند، در حالی که بقیه ال ای دی ها روشن شده و به خوبی کار می کنند.
در نتیجه این صورت نور پس زمینه ناهموار می شود و صفحه نمایش تلویزیون با لکه های تیره پوشیده می شود. گاهی اوقات نیز بخشی از صفحه نمایش به صورت افقی یا عمودی نور پس زمینه ندارد که دلیل آن نیز این است که کل نوار ال ای دی آن منطقه از کار افتاده است.

3. چند دقیقه پس از روشن کردن تلویزیون تصویر ناپدید شده اما صدا باقی می ماند.

این مشکل بلافاصله ظاهر نمی شود اما پس از گذشت مدت زمانی ال ای دی های نور پس زمینه شروع به ایجاد بار بیش از حد در مدار برق نور پس زمینه می کنند یا به عبارت ساده‌تر جریان بیشتری را نسبت به اینورتر محاسبه می کنند. به همین دلیل حفاظت در اینورتر کنترل نور پس زمینه ال ای دی فعال می شود تا از خرابی عناصر جلوگیری شود. با چنین نقصی معمولاً برای عملکرد عادی تلویزیون نیاز به تعویض نور پس زمینه است. گاهی اوقات نور پس زمینه می‌تواند به خود اینورتر نیز آسیب برساند.

4. تلویزیون روشن شده و بلافاصله خاموش می شود.

دلیل ایجاد این مشکل باز هم نور پس زمینه معیوب در تلویزیون است که بلافاصله پس از روشن شدن، اینورتر را به حالت حفاظتی می برد. با ظهور این مشکل به‌سادگی برای مدت کوتاهی نور پس زمینه را نخواهید دید. علاوه بر این در مکان هایی که نور پس زمینه با برد در تماس است یا نوارهای نور پس زمینه به یکدیگر وصل می شوند مشکلاتی وجود دارد.

5. غالب شدن رنگ های آبی روی صفحه نمایش تلویزیون

این مشکل از ال ای دی ها است. ال ای دی ها بر اساس کریستال آبی و فسفر زرد ساخته می شوند. با گذشت زمان، لایه فسفر روی دیود شکسته می شود و به جای نور سفید سرد، دیود آبی می درخشد که جلوه یک تصویر آبی را روی صفحه نمایش می دهد. معمولا در این حالت اگر نور پس زمینه مجموعه تلویزیون تغییر می کند.

7 نشانه خرابی نور پس زمینه صفحه نمایش تلویزیون

6. هایلایت های روشن روی صفحه تلویزیون

این مشکل که نسبتاً هم رایج است با این واقعیت مرتبط است که با گرمایش ال ای دی نور پس زمینه لنز واقع در این دیود پرش می کند و باعث ایجاد یک نقطه روشن روی صفحه نمایش می شود.
برای از بین بردن چنین مشکلی جداسازی کامل ماتریس مورد نیاز است و لنز باید دوباره نصب شود. برای اینکه این مشکل ایجاد نشود قابلیت اطمینان بستن لنز های باقیمانده را بررسی نموده و در صورت آسیب دیدن نوار ها در اثر گرمای بیش از حد نور پس زمینه باید با نور پس زمینه جدید جایگزین شود.

7. چشمک یا سوسو زدن صفحه نمایش تلویزیون

هنگامی که نور پس زمینه تلویزیون با مشکلاتی روبه‌رو شده و در حال از بین رفتن است، تصاویر تلویزیون بر روی صفحه نمایش به طور مداوم دارای نور شده یا تاریک می شوند و به عبارتی چشمک می زنند. این به دلیل ویژگی های دستگاه محافظ اینورتر است.کافی است یک ال ای دی به اشتباه شروع به کار کند تا در کل نور پس زمینه خرابی های مشابه ایجاد شود.
در صورت ایجاد چنین مشکلی در دستگاه خود توصیه می شود بلافاصله دستگاه را برای تعمیر  به تعمیرکار نشان دهید، زیرا در غیر این صورت ممکن است باعث ایجاد مشکل در برد اینورتر یا فرسودگی نوارهای نور پس زمینه شود.

امداد تی وی ، نمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ غرب تهران و همچنین مرکز تعمیر تلویزیون اسنوا در تهران  بوده و تعمیر بک لایت انواع تلویزیون را انجام می دهد. با امداد تی وی تماس بگیرید.
09335051212
www.emdadtv.com

بیشتر بخوانید:
منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *