نحوه تغییر خودکار والپیپر در iOS 16

نحوه تغییر خودکار والپیپر در آیفون 16
نحوه تغییر خودکار والپیپر در آیفون 16

iOS 16 مجموعه ای از ویژگی های پرکاربرد و جذاب جدید را برای شخصی سازی صفحه قفل و صفحه اصلی، از جمله ویژگی جدید Photo Shuffle، به ارمغان می آورد. این ویژگی به شما امکان می دهد تصویر والپیپر را به طور خودکار در آیفون خود تغییر دهید. شما می توانید مجموعه متفاوتی از تنظیمات صفحه قفل را در آیفون خود که در iOS 16 اجرا می شود ذخیره کنید. در اینجا نحوه تغییر خودکار والپیپر در آیفون 16 توضیح داده شده است.

ویژگی Photo Shuffle گزینه های مختلفی دارد که به شما امکان می دهد والپیپر خود را روزانه، ساعتی، هر بار که دستگاه را روشن می کنید یا با ضربه زدن روی صفحه قفل تغییر دهید. بدیهی است که می‌توانید هر عکسی را از کتابخانه عکس خود انتخاب کنید یا می‌توانید از عکس‌های انتخاب شده بر روی آیفون خود در iOS 16 استفاده کنید. یکی از جالب‌ترین ویژگی‌های جدید این است که به شما امکان می‌دهد بین فیلترهای رنگی مختلف و فونت ساعت در صفحه قفل انتخاب کنید.

با وجود ویژگی جدید Photo Shuffle در iOS 16، نیازی به استفاده از میانبرهای مختلف برای تغییر خودکار تصاویر پس زمینه نیست. اکنون بیایید نگاهی بیندازیم که چگونه می توانید تغییر خودکار تصویر زمینه را برای صفحه اصلی و صفحه قفل آیفون تنظیم کنید.

نحوه تغییر خودکار تصویر زمینه در iOS 16

در iOS 16 دو روش مختلف برای تغییر پس زمینه وجود دارد، یکی روش جدید با نگه داشتن صفحه قفل و دومی روش سنتی در داخل برنامه تنظیمات. ما در این قسمت نحوه آموزش روش اول را ارئه خواهیم داد.

نحوه تغییر خودکار تصویر زمینه در iOS 16

1. قفل آیفون خود را که روی iOS 16 یا نسخه جدیدتر اجرا می شود باز کنید.
2. روی صفحه قفل یک ثانیه ضربه بزنید و نگه دارید، سپس روی نماد + موجود در گوشه سمت راست پایین ضربه بزنید.

3. Photo Shuffle را از علامت بالا یا از بخش‌های مختلف نشان داده شده در صفحه سفارشی‌سازی انتخاب کنید.
4. در این قسمت تصاویر برجسته ای به شما نشان داده می شود که به طور خودکار برای یک صفحه قفل بهتر انتخاب می شوند. با گزینه هایی مانند افراد، حیوانات خانگی، طبیعت، شهرها و غیره. می توانید هر یک از گزینه هایی که دوست ندارید را از لیست بردارید.
5. اکنون فرکانس را بر اساس نیاز خود تغییر دهید، می توانید بین ساعتی، روزانه، روی ضربه یا قفل انتخاب موردنظر خود را داشته باشید. همانطور که از نام آن پیداست، وقتی می‌توانید روی صفحه قفل ضربه بزنید، پس‌زمینه تغییر می‌کند و همینطور برای قفل روشن، هر بار که آیفون خود را قفل می‌کنید، پس‌زمینه تغییر می‌کند.
6. می‌توانید به‌صورت دستی روی «انتخاب عکس‌ها» ضربه بزنید، سپس عکس‌های مورد علاقه‌تان را از کتابخانه عکس انتخاب کنید. می‌توانید از هر آلبومی که می‌خواهید عکس‌ها را انتخاب کنید. پس از انتخاب عکس ها، در گوشه سمت راست بالا ضربه بزنید.

توجه: اگر از عکس ها به صورت دستی استفاده می کنید، می توانید حداکثر 50 عکس را انتخاب کنید.

7. در صفحه پیش‌نمایش، می‌توانید بین فیلترهای مختلف سوایپ کنید یا با ضربه زدن روی آن فونت‌های ساعت مختلف را انتخاب کنید.
8. پس از اتمام، می توانید روی گزینه انجام شده در گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید.

نحوه تغییر خودکار تصویر زمینه در iOS 16

اگر از On Lock به‌عنوان فرکانس Shuffle استفاده می‌کنید، هر بار که قفل آیفون خود را باز می‌کنید، پس‌زمینه صفحه قفل متفاوتی را مشاهده می‌کنید، همین امر را می‌توان در مورد سایر گزینه‌های فرکانس Shuffle نیز گفت. اگر می‌خواهید با فعالیت‌های مختلف به‌روز بمانید، می‌توانید ویجت‌ها را نیز در صفحه پیش‌نمایش به صفحه قفل خود اضافه کنید.

بنابراین، این یکی از ساده‌ترین راه‌هایی است که می‌توانید تغییر خودکار تصویر والپیپر را در آیفون خود که در iOS 16 اجرا می‌شود تنظیم کنید.

برای آموزش نحوه افزودن ابزارک به صفحه قفل آیفون در iOS 16 بر روی همین لینک کلیک کنید.


بیشتر بخوانید:
منبع
Avatar

زینب عرفانی

کارشناس ارشد مهندسی نرم‌افزار کامپیوتر هستم، بیشتر از ده ساله که در حوزه تولید محتوا و دیجیتال مارکتینگ فعالیت دارم و در وقت آزادم تدریس نیز می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *