انواع کاربرد باتری سیلد اسید 12 ولت

انواع کاربرد باتری سیلد اسید 12 ولت
انواع کاربرد باتری سیلد اسید 12 ولت

باتری سیلد اسید نوعی باتری قابل شارژ است که در مقایسه با باتری‌های قابل شارژ مدرن، چگالی انرژی نسبتاً کمی دارد. علیرغم این، توانایی آن ها در تامین جریان های موج بالا به این معنی است که سلول ها نسبت به توان وزن زیادی دارند. این ویژگی ها در کنار هزینه کم، آن ها را برای استفاده در وسایل نقلیه موتوری کارآمد نموده است تا جریان بالای مورد نیاز موتورهای استارت را تامین نماید.از آن جایی که باتری‌ سیلد اسید درمقایسه با فناوری‌های جدید ارزان‌تر است، حتی در مواقعی که جریان افزایشی مهم نیست هم به‌طور گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرد.

چرا باتری سیلد اسید پر فروش ترین باتری بازار است؟

مزایای باتری سیلد اسید موجب شده تا به یکی از محبوب ترین ها در بازار تبدیل شود. درادامه به کلیدی ترین ویژگی های آن که اغلب مثبت هستنداشاره می کنیم:

 • قیمت مناسب
 • طول عمر بالا
 • در دسترس بودن
 • نصب راحت
 • تنوع بسیار زیاد در بازار

این موارد تنها بخشی از مزایای باتری سیلد اسید هستند. در ادامه ویژگی های دیگر آن که کمتر مورد توجه مصرف کنندگان قرار گرفته اند را بررسی می کنیم.

 • حفظ شارژ به دلیل کاهش نرخ تخلیه، سه برابر بهتر است.
 • در صورت فعال سازی صحیح، باتری پر شده نیاز به تعمیر و نگهداری ندارد.
 • باتری‌های سیلد اسید بدون نیاز به تعمیر و نگهداری هستند. گازهای اکسیژن و هیدروژن به‌ جای تخلیه دراتمسفر، در صورت شارژ دوباره با هم ترکیب می‌شوند. بنابراین بسیار کارآمدتر از موارد مشابه می باشند.
چرا باتری سیلد اسید پر فروش ترین باتری بازار است؟
 • باتری‌ سیلد اسید ایمن است و درهنگام شارژ بیش از حد هم 2 درصد کمتر گاز هیدروژن تولید می کنند.
 • باتری های اسید سیلد بر اساس نتایج آزمایشگاهی به عنوان باتری های غیرخطرناک طبقه‌بندی می شوند و برای حمل و نقل محدودیت ندارند.
 • هزینه خرید کمتر
 • بدون نیاز به تعویض قطعه
 • هیچ تهدیدی برای “فرار حرارتی” وجود ندارد. بنابراین به سیستم های تشخیص دمای بیش از حد نیاز نیست.
 • عملکرد آن بهتر از موارد مشابه است.
باتری آسانسور

باتری آسانسور

یکی از موارد کاربرد باتری سیلد اسید در تولید آسانسورهاست. توسعه سریع اقتصادی و پیشرفت مستمر فرآیند شهرنشینی، نیروی محرکه اصلی برای رشد تقاضای آسانسور است و اهمیت اجزای الکتریکی به عنوان مغز و سیستم عصبی مرکزی آسانسور کاملاً بدیهی است. کاربرد گسترده آسانسورها در جامعه اقتصادی مدرن مستلزم آن خواهد بود که آن ها بتوانند مصرف انرژی را کاهش دهند. هم چنین کارایی را به سرعت ارتقاء دهند و کارآمد و پایدار باشند. این موضوع الزامات بالاتری را در پیکربندی سیستم الکتریکی ایجاد می کند.

استفاده از باتری آسانسور خوب، توانایی سیستم آسانسور درپاسخ به شرایط اضطراری و منبع تغذیه اضطراری را در طول استفاده از آسانسور تضمین می کند.همین موضوع باعث ایمنی پرسنل خواهد شد. برای تهیه باتری آسانسور باکیفیت می‌توانید با ما تماس بگیرید.

یو پی اس

سیستم یو پی اس در صورت بروز مشکلات رایج برق مانند خاموشی، کاهش ولتاژ یا افزایش ولتاژ به برق پشتیبان باتری متوسل می شود. هنگامی که برق ورودی از سطوح ولتاژ ایمن پایین می‌آید یا از آن بالاتر می‌رود، UPS به برق باتری DC سوئیچ می‌کند.

درگام بعد آن را به برق AC معکوس خواهد کرد تا تجهیزات متصل را اجرا کند. حال شاید این سؤال برایتان پیش آمده باشد که باتری یو پی اس چند ساعت دوام می آورد؟ زمان پشتیبان گیری UPS به مصرف برق UPS، قدرت بار و ظرفیت باتری بستگی دارد. به طور کلی، شما می توانید انتظار داشته باشید که باتری اینورتر شما زمانی که به طور کامل شارژ می شود بین 5 تا 10 ساعت دوام بیاورد.

باتری ویلچر برقی

استفاده از باتری ویلچر برقی به دلیل حفظ شارژ و کارایی بهتر ویلچر توصیه می‌شود. باتری‌های ویلچر برقی با شارژ کامل ارسال می‌شوند و از نظر سرعت بالا و عملکرد C1 مورد آزمایش الکتریکی قرار می‌گیرند. باتری پر شده باید در زمان نصب فعال و تست شود.

حال میخواهیم بدانیم ویلچر برقی از چه نوع باتری استفاده می کند و شارژ آن ها چقدر دوام می آورد؟ حتی اگر با سرعت زیادی باتری‌های خود را مصرف می‌کنید، باید مراقب باشید که هرگز بیش از حد آن ها را خالی نکنید. حتی بهترین باتری‌های ویلچر با چرخه عمیق معمولاً فقط برای 500-1000 چرخه مناسب هستند. اگر مرتباً باتری را شارژ و دشارژ می‌کنید، ممکن است باتری های شما پس از کمتر از 2 سال استفاده نیاز به تعویض داشته باشند.

ماشین شارژی

باتری ماشین شارژی از نوع باتری سیلد اسید بسته به فرآیند ساخت باتری، می‌تواند تا بیش از 12 سال عمر داشته باشد. اما آیا می توانم این باتری را شارژ کنم؟ باتری‌های اسیدی سیلد در دسته باتری‌های قابل شارژ قرار می‌گیرند و در صورتی که پس از استفاده به درستی شارژ نشوند و یا به پایان عمر مورد نظر خود رسیده باشند دیگر قابل استفاده نیستند.

فراموش نکنید که اگر از شارژر لیتیومی روی باتری سیلد اسیدی استفاده کنید، تا زمانی که قادر باشد ولتاژ ثابتی به باتری می دهد، می‌تواند سلول‌ها را کمتر از ظرفیت معمولشان تخلیه و عمر باتری را کوتاه کند، بنابراین امتحان کردن شارژر لیتیومی ایده خوبی نیست.

سیستم های خورشیدی سولار

آیا باتری سیلد اسید برای سیستم خورشیدی خوب است؟ با توجه به هزینه، باتری های سیلد اسید انتخاب بهتری برای ذخیره‌سازی انرژی خورشیدی هستند. یک سیستم باتری اسید سیلد برای ذخیره‌سازی انرژی هزینه بسیار کمتری نسبت به یک سیستم باتری لیتیومی با همان اندازه و ظرفیت دارد.اما این باتری ها چقدر عمر می کنند؟

باتری های خورشیدی خانگی بین 5 تا 15 سال عمر می کنند. شاید این سؤال نیز برایتان پیش آمده باشد که آیا باتری های اسید سیلد نیاز به تعمیر و نگهداری دارند؟ به دلیل طراحی باتری، نسبت به سیستم های باتری Wet Cell به تعمیر و نگهداری کمتری نیاز دارند. حداقل یک سیستم باتری معمولی باید هر سه ماه یک بار تعمیر و نگهداری انجام شود، درحالی که سیستم باتری اسید سرب مهر و موم شده هر 6 ماه یکبار انجام می گردد.

سیستم بک آب دوربین های مدار بسته

باتری‌سیلد اسید که برای سیستم بک آب دوربین های مدار بسته مورد استفاده قرار می‌گیرد، دارای درپوش‌های قابل جابجایی در بالای سلول است تا در صورت لزوم با آب مقطر پر شوند. این باتری ها در قسمت بالایی آب بندی می شوند و بنابراین، هنگام شارژ شدن در شرایط عادی، اسید نشت نمی کنند یا گاز تولید نخواهند کرد.

بزرگترین تفاوت بین باتری های SLA و باتری های اسید سرب سنتی این است که باتری های SLA آب بندی می شوند. این بدان معنی است که آن ها در طول فرآیند شارژ، هیدروژن و اکسیژن را به هوا تخلیه نمی کنندباتری‌های اسید سرب بسته به فرآیند ساخت باتری، می‌ توانند از 3 تا 5 سال تا بیش از 12 سال عمر داشته باشند.

بیشتر بخوانید:
منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *