چگونه لوکیشن را در Find My آیفون با Satellite به اشتراک بگذاریم

چگونه لوکیشن را در Find My آیفون با Satellite به اشتراک بگذاریم
چگونه لوکیشن را در Find My آیفون با Satellite به اشتراک بگذاریم

چگونه لوکیشن را در Find My آیفون با Satellite به اشتراک بگذاریم؟ اپل در نوامبر 2022 سرویس Satellite Emergency SOS را از طریق سرویس ماهواره‌ ای در ایالات متحده و کانادا راه‌اندازی کرد. در حالی که این ویژگی برای کمک به شما در مواقع اضطراری واقعی طراحی شده است، ماهواره‌ های اپل همچنین این امکان را برای شما فراهم می‌ کنند که هر زمان که خارج از شبکه هستید مکانتان را از طریق Find My به اشتراک بگذارید.

Satellite Emergency SOS چیست؟

پیش از این که ببینیم چگونه لوکیشن را در Find My آیفون با Satellite به اشتراک بگذاریم، بیایید با این سرویس آشنا شویم.

به دنبال اعلام ویژگی های ماهواره ای Emergency SOS اپل، همه مدل های موجود در سری آیفون 14، آیفون 14، آیفون 14 پلاس، آیفون 14 پرو و آیفون 14 پرو مکس، می توانند به لطف نرم‌افزار یکپارچه ترکیبی از اجزای طراحی شده سفارشی و به طور مستقیم به ماهواره متصل شوند.

این بدان معناست که کاربران آیفون 14 می توانند در خارج از پوشش تلفن همراه و وای فای با خدمات اضطراری پیام دهند. حتی اگر در بیابان هستید و وضعیت اضطراری واقعی ندارید، می‌توانید موقعیت مکانیتان را از طریق ماهواره با استفاده از Find My به اشتراک بگذارید تا به دوستان و خانواده اطمینان دهید. در این مطلب می بینیم چگونه لوکیشن را در Find My آیفون با Satellite به اشتراک بگذاریم.

قبل از اینکه مراحل زیر را برای دسترسی به ویژگی جدید Find My دنبال کنید، چند نکته وجود دارد که باید به آنها توجه داشته باشید. در حال حاضر عملکرد ماهواره ای آیفون 14 فقط در ایالات متحده و کانادا در دسترس است، اما از دسامبر 2022 در فرانسه، آلمان، ایرلند و بریتانیا در دسترس خواهد بود. به خاطر داشته باشید که برای استفاده از این قابلیت باید از محدوده سرویس دهی دیتا و Wi-Fi خارج باشید.

همچنین، Emergency SOS از طریق ماهواره و Find My از طریق ماهواره به iOS 16.1 نیاز دارند، بنابراین با باز کردن تنظیمات و رفتن به General -> Software Update مطمئن شوید که دستگاه شما آپدیت شده باشد.

در نهایت، این سرویس ماهواره ای به مدت دو سال به صورت رایگان از زمان فعال سازی آیفون 14، آیفون 14 پلاس، آیفون 14 پرو و آیفون 14 پرو مکس جدید ارائه می شود. پس از گذشت دو سال، انتظار می‌ رود که ویژگی‌ های ماهواره‌ای اپل به یک سرویس پولی تبدیل شوند. تا انتهای مطلب همراه باشید تا یاد بگیریم چگونه لوکیشن را در Find My آیفون با Satellite به اشتراک بگذاریم.

روش ارسال لوکیشن از طریق Satellite

بیایید ببینیم چگونه لوکیشن را در Find My آیفون با Satellite به اشتراک بگذاریم.

1- برنامه Find My را در آیفون 14 باز کنید.

2- روی زبانه Me در پایین، سمت راست صفحه ضربه بزنید.

3- صفحه را بالا بکشید تا My Location via Satellite را ببینید.

4- Send My Location را بزنید.

این تمام کاری است که لازم است انجام دهید. افراد موجود در شبکه Find My friends پیامی دریافت می کنند که از آنها دعوت می کند مکان فعلی شما را مشاهده کنند.

اکنون می‌دانیم چگونه لوکیشن را در Find My آیفون با Satellite به اشتراک بگذاریم. می خواهید بیشتر درباره سرویس Find My بدانید؟ راهنمای چگونه سرویس Find My را در آیفون و آیپد تنظیم کنید را ببینید.

مطالب مرتبط
منبع
Avatar

سوسن ربیعی

کارشناس زبان روسی همچنین عاشق تکنولوژی هستم و در وقت آزادم روسی تدریس می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *