آیفون 16 پرو اپل دارای فیس آیدی زیر نمایشگر است

آیفون 16 پرو اپل دارای فیس آیدی زیر نمایشگر است
آیفون 16 پرو اپل دارای فیس آیدی زیر نمایشگر است

اپل یک بریدگی جدید به شکل قرص را در مدل‌های آیفون 14 پرو معرفی کرد تا از بریدگی بالای آن خلاص شود که در چندین نسل گذشته منظره‌ای آشنا بوده است.

آیفون 16 پرو اپل دارای فیس آیدی زیر نمایشگر است، کمپانی کوپرتینویی آن را جزیره پویا می نامد و شایعات حاکی از آن است که امسال به هر چهار مدل آیفون 15 گسترش خواهد یافت. با این حال، این برند ممکن است برنامه های متفاوتی برای آیفون 16 پرو سال آینده داشته باشد.

طبق گزارش The Elec، آیفون 16 پرو اپل از فناوری Face ID زیر نمایشگر بهره می‌برد تا فضای نمایش قابل استفاده‌تری را ارائه دهد. دوربین TrueDepth که برای تشخیص چهره استفاده می‌شود، وقتی از عملکرد استفاده نمی‌شود، قابل مشاهده نخواهد بود. فقط سوراخ لنز برای دوربین جلو قابل مشاهده است و ظاهر یکپارچه تری به شما می دهد.

آیفون 16 پرو

این نشریه می‌گوید سوراخ دوربین جلو روی آیفون 16 پرو باقی می‌ماند، اما سطح نمایشگر و تجربه غوطه‌وری به طور کلی بهبود می‌یابد. علاوه بر این، تایید می‌کند که بریدگی‌های نمایشگر آیفون 15 پرو امسال مانند آیفون 14 پرو خواهد بود، زیرا Face ID زیر نمایشگر هنوز آماده نیست.

علاوه بر این، این گزارش اضافه می‌کند که اپل پس از اعمال Face ID زیر پنل در جلوی آیفون، از دوربین زیر پنل (UPC) متوالی استفاده خواهد کرد. UPC همچنان دارای یک ماژول دوربین جلویی است که در زیر نمایشگر نصب شده است، اما در صورت عدم استفاده، سوراخ لنز دوربین قابل مشاهده نخواهد بود. ظاهراً اصل کاربرد Face ID و UPC زیر پنل یکسان خواهد بود.

فناوری جدید احتمالاً به مدل‌های Pro محدود می‌شود و به بقیه دستگاه‌ها در نسل بعدی تعمیم می‌یابد.

مطالب مرتبط
منبع
رحیمه جهاندار

رحیمه جهاندار

اگر چه در زمینه کارشناسی حقوق تحصیل کردم اما عاشق فناوریم که هر چقدر دربارش بنویسم کمه. تشنه فیلم و سریال هستم و کمی هم کتاب می خونم. امیدوارم محتوام برای شما مفید واقع بشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *