روش تغییر برنامه موزیک پیش فرض با استفاده از Siri در iOS 14.5

روش تغییر برنامه موزیک پیش فرض با استفاده از Siri در iOS 14.5
روش تغییر برنامه موزیک پیش فرض با استفاده از Siri در iOS 14.5

اپل در نسخه بتای iOS 14.5 گزینه جدیدی را اضافه کرد تا به Siri کمک کند برنامه های صوتی مورد نظر شما را برای گوش دادن به موسیقی، پادکست و کتاب های صوتی انتخاب کند. در این مطلب، روش تغییر برنامه موزیک پیش فرض با استفاده از Siri در iOS 14.5 را می بینید.

این ویژگی بدون شک برای طرفداران برنامه های غیر از اپل موزیک جذاب خواهد بود. وقتی از سیری می‌ خواهید آهنگ، آلبوم، پادکست یا کتابی را پخش کند، Siri از شما درخواست می‌کند تا برنامه مورد نظرتان را انتخاب کنید. این یک تنظیم پیش‌ فرض نیست، اما Siri از این اطلاعات برای یادگیری برنامه ترجیحی شما استفاده می‌ کند و برنامه‌ هایی را که می‌ خواهید هنگام درخواست استفاده کنید انتخاب می‌ کند.

گزینه خاصی برای انتخاب یک سرویس موسیقی وجود ندارد و ممکن است Siri دوباره درخواست کند، اما این راهی است که سیری را وادار کنید به جای باز کردن خودکار برنامه‌ های پیش‌ فرض مانند Apple Music، برنامه‌ هایی را که استفاده می کنید برگزیند. با روش تغییر برنامه موزیک پیش فرض با استفاده از Siri در iOS 14.5 همراه باشید.

روش انتخاب یک سرویس موسیقی ترجیحی با استفاده از Siri

بیایید روش تغییر برنامه موزیک پیش فرض با استفاده از Siri در iOS 14.5 را ببینیم.

1- ابتدا سیستم عاملتان را به iOS 14.5 یا iPadOS 14.5 در آیپد، آپدیت کنید.

2- از سیری بخواهید یک هنرمند، آهنگ یا آلبوم را با درخواستی مانند «Hey Siri، play Fleetwood Mac» پخش کند.

3- سیری لیستی از تمام برنامه‌ های موسیقی را که نصب کرده‌ اید نمایش می‌ دهد و می‌ پرسد: “Which app would you like to use؟”

4- برنامه دلخواهتان را از لیست انتخاب کنید.

پیش فرض برنامه موسیقی سیری

5- در صورت درخواست، تأیید کنید که Siri می‌ تواند به داده‌ های برنامه موسیقی شما دسترسی داشته باشد.

6- از آنجا، سیری موسیقی را در برنامه انتخابی شما پخش خواهد کرد. برای مثال، اگر Spotify را انتخاب کرده باشید، محتوای موسیقی در Spotify پخش می شود.

Siri هنگام پخش آهنگ به شما می گوید کدام برنامه موسیقی انتخاب شده است و همچنین می توانید آیکونی از برنامه موسیقی را در پنجره Now Playing مشاهده کنید.

پخش کننده موسیقی spotify

امکان پخش موسیقی از سرویس‌ های دیگر با مشخص کردن سرویسی که می‌ خواهید سیری استفاده کند، مانند “Hey ‌Siri‌, play music on Spotify” ممکن است اما تغییر اعمال‌ شده در iOS 14.5 باعث می‌ شود سیری برنامه موسیقی انتخابی شما را بسیار ساده به یاد بیاورد. دستوری مانند «Hey Siri‌ play music» به‌جای پیش‌ فرض کردن Apple Music، از برنامه مورد علاقه‌تان استفاده می‌ کند. این مورد شامل پادکست ها، کتاب های صوتی و سایر محتوای صوتی نیز می شود.

تغییر پخش کننده پیش فرض موزیک

روش تغییر برنامه موزیک پیش فرض با استفاده از Siri در iOS 14.5 را دیدید. در حال حاضر، هیچ دستور Siri یا تنظیم موسیقی برای تغییر دستی برنامه موسیقی پیش‌ فرض که از طریق Siri تنظیم کرده‌ اید، وجود ندارد. هیچ گزینه ای برای تغییر دستی سرویس موسیقی دلخواه شما وجود ندارد، زیرا این یک ویژگی هوشمند Siri است که در آن Siri به مرور زمان ترجیحات را یاد می گیرد.

می‌ توانید از Siri بخواهید موسیقی را در یک سرویس موسیقی دیگر پخش کند و گاهی اوقات پیش‌ فرض تغییر می‌ کند. بنابراین اگر Spotify را به‌عنوان پیش‌ فرض تنظیم کرده‌ اید، اما می‌ خواهید به Apple Music برگردید، می‌ توانید بگویید «Hey Siri، play Fleetwood Mac on Apple Music» یا برعکس، «Hey Siri، play Fleetwood Mac on Spotify».

سیری همچنین گاهی اوقات پنجره‌ ای را نمایش می‌ دهد که از شما می‌ پرسد هنگام درخواست از کدام برنامه استفاده کنید تا بتواند با تنظیمات برگزیده شما مطابقت داشته باشد.

روش تغییر برنامه موزیک پیش فرض با استفاده از Siri در iOS 14.5 به این ترتیب است. آموزش های بیشتر Siri را در نحوه به اشتراک گذاشتن صفحه با Siri در iOS 15 ببینید.

مطالب مرتبط
Avatar

سوسن ربیعی

کارشناس زبان روسی همچنین عاشق تکنولوژی هستم و در وقت آزادم روسی تدریس می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *