نحوه پاک کردن پیام ها در مک

نحوه پاک کردن پیام ها در مک
نحوه پاک کردن پیام ها در مک

هنگامی که پیام های متنی شما شروع به جمع شدن می کنند، ممکن است زمان آن رسیده باشد که سراغ پاکسازی بروید. فقط در چند مرحله می‌ توانید متن‌ ها و مکالمه‌ های خاص یا همه پیام‌ ها را در مک دسکتاپ یا MacBook حذف کنید. با نحوه پاک کردن پیام ها در مک همراه باشید.

می‌ توانید یک یا چند پیام را با انتخاب آن‌ ها، راست کلیک و انتخاب Delete حذف کنید. همچنین می‌ توانید با انتقال فایل‌ های خاص از پوشه Messages در کتابخانه به Trash، همه پیام‌ ها را حذف کنید. اینجا نحوه پاک کردن پیام ها در مک را می بینید.

روش حذف پیام ها در مک

بیایید ببینیم نحوه پاک کردن پیام ها در مک چگونه است. آیا می خواهید به جای مکالمات کامل، پیام های فردی را در مک حذف کنید؟ در حالی که اگر پیامی را به تازگی ارسال کرده اید، می توانید از ویژگی Undo Send استفاده کنید، اگر بیش از دو دقیقه طول کشید، باید از عملکرد حذف استفاده کنید.

مکالمه را در برنامه Messages انتخاب کنید و سپس روی پیام خاصی که ارسال کرده اید راست کلیک کنید. این می تواند متن، عکس، ویدیو یا مورد دیگری باشد. در منوی میانبر Delete را انتخاب کنید.

حذف یک پیام در مک

با زدن Delete حذف را تایید کنید.

تایید برای حذف یک پیام

نحوه حذف گفتگوها در مک

اگر ترجیح می دهید کل رشته پیام متنی را که به آن Conversation نیز می گویند حذف کنید، می توانید به راحتی یک پیام را حذف کنید.

پاک کردن یک مکالمه

اینجا نحوه پاک کردن پیام ها در مک را یاد می گیرید. برای حذف یک مکالمه، آن را در فهرست موجود در پنل سمت چپ انتخاب کنید. سپس یکی از موارد زیر را برای حذف مکالمه انجام دهید.

کلیک راست کنید و Delete را انتخاب کنید.

انگشتتان را از راست به چپ بکشید و روی آیکون حذف (سطل زباله) کلیک کنید.

Conversation > Delete Conversation را در نوار منو انتخاب کنید.

مکالمه را در مک حذف کنید

سپس از شما خواسته می شود تا تایید کنید. برای حذف رشته پیام، Delete را انتخاب کنید

پاک کردن چند گفتگو

ممکن است حذف انبوه چندین مکالمه به طور همزمان ساده‌تر باشد. انجام این کار آسان است، اما شما باید میانبر کیبورد مناسب را برای کاری که می خواهید انجام دهید، بدانید.

برای انتخاب مکالمات نزدیک به هم، روی اولین مورد کلیک کنید، Shift را نگه دارید و روی آخرین مورد کلیک کنید.

برای انتخاب مکالمه های دور از هم، روی اولین مورد کلیک کنید، Command را نگه دارید و سپس روی هر کدام که باقی مانده کلیک کنید.

سپس می توانید تمام مکالمات انتخاب شده را با یکی از این راه ها حذف کنید:

کلیک راست کنید و Delete را انتخاب کنید.

Conversation > Delete Conversations را در نوار منو انتخاب کنید.

چندین مکالمه را در مک حذف کنید

در پنجره ای که ظاهر می شود، Delete را انتخاب کنید.

روش پاک کردن تمام پیام ها در مک

شاید بخواهید با حذف همه مکالمات، شروعی کاملا تازه در Messages مک بوک داشته باشید. شما می‌ توانید از مراحل بالا برای حذف چندین مکالمه استفاده کنید، اما راه سریع‌تری با استفاده از Finder و پوشه Library وجود دارد.

با فعال بودن Finder به مسیر Go > Go to Folder در نوار منو بروید، موارد زیر را وارد کنید و Return را فشار دهید:

~/Library/Messages
به پوشه Messages در Library بروید

در فولدر Messages فایل های زیر را پیدا کنید:

chat.db

chat.db-shm


chat.db-wal

سپس روی Move to Trash راست کلیک کنید یا آیتم ها را به پوشه Trash بکشید.

انتقال فایل های پیام به سطل زباله

شما می‌ توانید سطل زباله را در مک خالی کنید یا روی فایل‌های موجود در پوشه Trash کلیک راست کنید و گزینه Delete Immediately را برای حذف دائمی فایل‌ ها انتخاب کنید.

نحوه پاک کردن Attachment تمام پیام ها

نحوه پاک کردن پیام ها در مک را دیدید. اگر از روش بالا برای حذف همه پیام‌ ها در مک استفاده می‌ کنید، این کار فایل های پیوست شده را حذف نمی‌ کند. شما می توانید این کار را با استفاده از Finder انجام دهید که شبیه به حذف همه مکالمات است.

در منو بار Finder به مسیر Go > Go to Folder بروید، عبارت زیر را وارد کنید و Return را بزنید:

~/Library/Messages/Attachments

همه موارد موجود در پوشه پیوست را انتخاب کنید و یا کلیک راست کنید و “Move to Trash” را انتخاب کنید یا همه موارد را به پوشه Trash بکشید. سپس می توانید سطل زباله را خالی کنید یا موارد را بلافاصله با کلیک راست حذف کنید.

نحوه حذف خودکار پیام ها در مک

نحوه پاک کردن پیام ها در مک را یاد گرفتید اما اگر نمی‌ خواهید پاکسازی پیام ها در Messages مک را به صورت دستی انجام دهید، می‌ توانید مک را طوری تنظیم کنید که پیام‌ ها را به طور خودکار پس از مدت زمان مشخص، حذف کند.

پیام‌ها را باز کنید و Messages > Settings را در نوار منو انتخاب کنید. به برگه General بروید و از کادر کشویی “Keep Messages” برای انتخاب زمان استفاده کنید. می توانید آن را از Forever” به “30 Days” یا “One Year” تغییر دهید.

کادر کشویی برای انتخاب بازه زمانی نگهداری پیام ها

سپس از شما خواسته می شود که این اقدام را تأیید کنید و پیام های قدیمی را حذف کنید. برای ادامه Delete و برای خروج Cancel و بازگشت به تنظیمات را انتخاب کنید.

پس از تغییر زمان، مک پیام‌ ها، مکالمات و فایل های ارسالی را به‌طور خودکار در بازه زمانی که انتخاب کرده اید حذف می‌ کند.

نحوه پاک کردن پیام ها در مک به این ترتیب است. آموزش های بیشتر مک را در نحوه اضافه کردن شماره تلفن به iMessage در مک ببینید.

مطالب مرتبط
منبع
Avatar

سوسن ربیعی

کارشناس زبان روسی همچنین عاشق تکنولوژی هستم و در وقت آزادم روسی تدریس می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *