بالا بردن مخاطب اینستاگرام؛ رایگان یا با پول؟

بالا بردن مخاطب اینستاگرام؛ رایگان یا با پول؟
بالا بردن مخاطب اینستاگرام؛ رایگان یا با پول؟

بالا بردن مخاطب اینستاگرام برای کسب و کارهایی که در این شبکه اجتماعی مشغول به فعالیت هستند یکی از ضروری ترین موارد به شمار می آید. در واقع برای کسب درآمد از طریق اینستاگرام بالا رفتن مخاطبان صفحات کسب و کار می تواند به صاحبان مشاغل کمک زیادی کند. آن ها می توانند مشتری های بیش تری برای محصولات و خدمات خود پیدا کنند. در نتیجه درآمد بیش تری نیز به دست بیاورند. سؤال هایی که برای مالکان این صفحات مطرح می شود این است که چگونه فالوورهای اینستاگرام زیاد می شوند؟ بالا بردن مخاطب اینستاگرام؛ رایگان یا با پول؟ کدام یک بهتر جواب می دهد؟

برای رسیدن به پاسخ این سؤالات و سؤال هایی مشابه باید راه های مختلف افزایش مخاطب اینستاگرام را مورد بررسی قرار داد. هر کدام از این راه ها ویژگی های خاص خود را دارند. شناخت هر یک از این ها می تواند به کسب و کارها در جذب مخاطب کمک کند. تمام این راه ها را می توان به دو دسته ی بزرگ تقسیم کرد. جذب فالوور به صورت رایگان و جذب فالوور با پرداخت پول. بررسی این دو روش اصلی جذب مخاطب ایده های اصلی را برای بهتر عمل کردن به شما خواهد داد.

ویژگی راه های بالا بردن مخاطب اینستاگرام

برای افزایش فالوور در این شبکه اجتماعی راه های مختلفی وجود دارد. ولی راه درست این است که به دنبال بهترین راه باشید. بهترین راه می تواند شما را به نتیجه ای مطلوب برساند. رسیدن به نتیجه ای خوب قطعاً رضایت شما را تأمین می کند. حرکت در مسیر درست به شما کمک خواهد کرد تا بهترین نتیجه را از صرف وقت، انرژی و هزینه های خود به دست بیاورید. بنابراین توجه کنید تا بهترین راهی که انتخاب می کنید دارای دو ویژگی مهم زیر باشد:

بالا بردن مخاطب اینستاگرام
  • مخاطب های هدف جذب شوند.
  • مخاطب ها در صفحه ماندگار باشند.

در واقع مخاطب هایی باید جذب صفحه شوند که تنها نظاره گر صفحه نباشند. آن ها باید مشتری های واقعی باشند. باید برای صفحه درآمدزایی ایجاد کنند. زیرا مخاطب های فعال و هدفمند هستند که می توانند به مشتری های واقعی یک کسب و کار اینستاگرامی تبدیل شوند.

بالا بردن مخاطب اینستاگرام به صورت پولی

یکی از راه های بالا بردن مخاطب اینستاگرام تبلیغ صفحه ی کسب و کار است. این راه با صرف هزینه هایی متفاوت انجام خواهد شد. ساده ترین روش کار به این صورت است که کسب و کارها می توانند در ازای مبلغی پول به صفحات بزرگ، تبلیغ کنند. آن ها می توانند مطلبی از صفحه ی خود را در صفحه ی آن ها به نمایش بگذارند. این روش هم ساده تر خواهد بود و هم زودتر مخاطب های جدید را به صفحه جذب می کند. اما استفاده از این روش ممکن است چند مشکل را به وجود بیاورد. برخی از این مشکلات عبارت هستند از:

جذب فالوور بی هدف

مخاطب های جذب شده در این روش گلچین شده نیستند. یعنی این مخاطب ها تنها با دیدن یک پست یا تبلیغ به صفحه جذب شده اند. بنابراین دقیقاً و به طور خاص این صفحه را انتخاب نکرده اند. این نوع فالوورها امکان بسیار کمی دارد که جزء مشتریان واقعی کسب و کار شما قرار بگیرند. آن ها با هر تبلیغی جذب آن تبلیغ و صفحه می شوند. پس از مدتی صفحه ای دیگر را برای دنبال کردن انتخاب خواهند کرد. بسیاری از این افراد برای خود هدفی مشخص در دنبال کردن صفحات مختلف در نظر نگرفته اند. بالا بردن مخاطب اینستاگرام با مخاطب هایی بی هدف تبلیغی بی نتیجه خواهد بود.

جذب فالوور غیر فعال

با تبلیغات در صفحات بزرگ امکان این که مخاطبان را فقط برای چند ساعت و یا چند روز به صفحه ی کسب و کار شما جذب کنند، زیاد است. در واقع این افراد مدتی وارد یک صفحه ی تبلیغ شده می شوند. پس از مدتی نیز آن را بدون داشتن فعالیتی مثبت ترک می کنند. این مخاطب ها مثل رهگذرهایی هستند که از کنار فروشگاه شما می گذرند، ویترین کارهای شما را نگاه می کنند و تمام. در حقیقت برخی از آن ها فقط برای سر زدن به صفحات جدید وقت می گذارند. پس از وقت گذرانی سریع از یک صفحه به صفحه ای دیگر می روند. بودن و نبودن آن ها هیچ تأثیری در کسب و کار شما ندارد. چون حتی در بیش تر اوقات از یک لایک کردن هم دریغ می کنند.

بالا بردن مخاطب اینستاگرام به صورت رایگان

بالا بردن مخاطب اینستاگرام به صورت رایگان

برای افزایش مخاطب اینستاگرام به صورت رایگان راه های متعددی وجود دارد که مهم ترین آن ها فعالیت خوب صفحه است. با استفاده از این روش، جذب فالوورهای واقعی بیش تر امکان‌پذیر می شود. فالوورهایی جذب خواهند شد که دقیقاً به دنبال این صفحه بوده اند و علاقه مند به مطالب آن هستند. در واقع این مخاطبان برای برطرف کردن یک نیازی که رفع آن برای آن ها مهم بوده است، در جستجوی صفحاتی این چنینی هستند. این فالوورها از بین چندین صفحه ی مشابه با صفحه ی شما، با توجه به معیارهایی که برای خود در نظر گرفته اند، صفحه ی شما را انتخاب کرده اند. به همین دلیل تنها کافی است صفحه ی خود را پربارتر کنید تا مخاطب های جذب شده را در صفحه ی خود نگه دارید.

بهترین راه بالا بردن مخاطب اینستاگرام

بهترین راه بالا بردن مخاطب اینستاگرام به کار بردن تلفیقی از این دو راه می باشد. یعنی هم باید برای صفحه ی خود با کمک صفحات بزرگ تبلیغ داشته باشید و هم باید صفحه ی خود را مفید و جذاب کنید. صفحه ای که محتوای خوبی نداشته باشد نمی تواند هیچ کس را در خود نگه دارد حتی با تبلیغ های فوق العاده عالی و پی در پی. صفحه ای که محتواهایی بینهایت مفید و عالی داشته باشد نیز تا وقتی که دیده نشود و مهجور بماند هرگز فایده ای برای کسب و کار شما نخواهد داشت. در حقیقت برای افزایش مخاطب صفحه ی خود در اینستاگرام و هر شبکه اجتماعی دیگر باید انرژی، وقت و کمی پول خود را هزینه کنید تا در این زمینه بتوانید موفق عمل کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *