افزایش فالوور اینستاگرام چگونه می شود؟

افزایش فالوور اینستاگرام چگونه می شود؟
افزایش فالوور اینستاگرام چگونه می شود؟

به دلیل این که شبکه اجتماعی اینستاگرام یکی از بسترهای مناسب فضای مجازی برای کسب و کار به شمار می آید، بسیاری از افراد برای رونق کسب و کار خود به دنبال افزایش فالوور اینستاگرام هستند. شاید شما هم به هر دلیلی تمایل به بالا بردن تعداد فالوورها یا دنبال کنندگان خود داشته باشید. حتی اگر کسب و کاری نیز در اینستاگرم نداشته باشید، قطعاً باز هم مایل به بالا رفتن تعداد مخاطبان صفحه ی خود خواهید بود. اما سؤال مهمی که در این رابطه مطرح می شود این است که افزایش فالوور اینستاگرام چگونه می شود؟

علت تمایل به افزایش فالوور اینستاگرام این است که با بالا رفتن تعداد دنبال کنندگان، مطالبی که عموماً برای آن ها زحمت زیادی کشیده شده است بهتر دیده می شود. در واقع تعداد مخاطبان یک صفحه تا حدودی اعتبار آن صفحه محسوب می شود. علاوه بر این، صفحاتی که کسب و کاری را ایجاد کرده اند می توانند از بین این دنبال کنندگان، مشتری هایی دائمی برای خود پیدا کنند.

نوشتن تقویم اجرایی

راه های افزایش فالوور اینستاگرام

برای افزایش فالوور اینستاگرام راه های زیادی وجود دارد. یکی از این راه ها پرداخت مبلغی پول به کسانی است که در این رابطه کار می کنند. این روش خیلی سریع نتیجه خواهد داد و خیلی زود تعداد مخاطبان شما زیاد می شود. اما اگر مایل به پرداخت وجه برای بالا بردن تعداد مخاطبان خود نیستید می توانید راه های دیگری را انتخاب کنید.

افزایش رایگان فالوور اینستاگرام

با انجام راه هایی که در این بخش به آن ها اشاره می شود، به طور قطع در تعداد فالوورهای خود تغییر مشاهده خواهید کرد. اما این نکته را در نظر داشته باشید که افزایش فالوور اینستاگرام با این روش ها زمان بر بوده، نیازمند صبر، حوصله و تلاش هدفمند شما خواهد بود. برخی از راه های بالا بردن تعداد مخاطبان عبارت هستند از:

تعیین هدف مشخص

برای صفحه ی خود یک هدف مشخص تعیین کنید و مطابق با همان هدف پیش بروید. مثلاً اگر صفحه ی شما درباره فروش لباس است، تنها به همین موضوع بپردازید. به عنوان مثال وارد شدن به مسائل سیاسی در بین مطالب صفحه کار زیبایی نیست. البته برخی مطالب مناسبتی و موضع گیری های سیاسی خیلی واجب را می توانید در استوری صفحه ی خود مطرح کنید. مطرح کردن موضوعاتی خارج از اهداف صفحه نباید بر مطالب اصلی غالب شود.

نوشتن تقویم اجرایی

برای افزایش فالوور اینستاگرام می توانید مناسبت های تقویم را در صفحه ی خود به کار ببرید. برای انجام این کار باید ابتدا یک تقویم اجرایی برای خود بنویسید که بدانید در چه روزی چه مطلبی را بگذارید. مثلاً اگر صفحه آشپزی دارید می توانید در روز پدر پیشنهاد غذایی را بدهید که اکثر آقایان به آن علاقه دارند. با این روش می توانید هشتگ های مناسب با ایام مختلف را در صفحه ی خود به کار ببرید.

تعامل با مخاطبان

تعامل با مخاطبان

با مخاطبان خود تعامل داشته باشید. زمانی که نظری در صفحه ی شما قرار می دهند، نظر آن ها را بی پاسخ نگذارید. حتی می توانید گاهی پست هایی بگذارید که آن ها را ترغیب به نظر دادن می کند. مثلاً در صفحه ی فروش لباس می توانید نظر آن ها را درباره ی رنج قیمتی که مایل به خرید لباس هستند، سؤال کنید.

از لایک و کامنت غافل نشوید

برای افزایش فالوور اینستاگرام نباید فقط در صفحه ی خود منتظر مخاطب بمانید. به صفحه های دیگر به خصوص به صفحه های مشابه صفحه ی خود سربزنید. مطالب آن ها را به دقت بررسی کنید و نظراتی خوب بدهید. مخاطبان صفحه به خواندن نظرات علاقه مند هستند و امکان جذب شدن آن ها به صفحه ی شما وجود دارد.

افزایش فالوور اینستاگرام و محتوا سازی

هرچند که نکات گفته شده در بالا و بسیاری از ترفندهای دیگر می تواند باعث افزایش فالوور اینستاگرام شود. مهم ترین نکته ای که هر کس باید برای رسیدن به این هدف مدنظر خود قرار دهد، محتوا سازی خوب است. به هیچ وجه از تولید محتوا که جدید، عالی، جذاب و غیر کپی باشد، غافل نشوید.

برگرفته از کلاس آموزشی جناب آقای محسن مؤمنی

مطالب مرتبط

>