نحوه تغییر زبان یک برنامه خاص در اندروید

نحوه تغییر زبان یک برنامه خاص در اندروید
نحوه تغییر زبان یک برنامه خاص در اندروید

اندروید 13 به شما این امکان را می دهد که زبان را در برنامه های خاص بدون تغییر زبان کل سیستم تغییر دهید. اینجا با نحوه تغییر زبان یک برنامه خاص در اندروید آشنا می شوید.

اندروید 13 یک آپدیت تدریجی است و فقط آنچه را که در نسخه‌ های قبلی اندروید موجود بوده است، ارتقا می‌ دهد. با این حال برخی از قابلیت های مفید در کنار هم ارائه می شود که واقعا مفید هستند. یکی از آنها امکان تغییر زبان برنامه های جداگانه در دستگاه شماست. ما به شما نشان خواهیم داد نحوه تغییر زبان یک برنامه خاص در اندروید چگونه است.

نحوه تنظیم زبان در هر برنامه در اندروید

به‌طور پیش‌ فرض زبان کل سیستم شما زبان مورد استفاده در برنامه‌ های اندروید را دیکته می‌ کند. اما اگر می‌ خواهید از زبان دیگری در یک برنامه خاص استفاده کنید، می‌توانید با دنبال کردن مراحل زیر این کار را انجام دهید. با نحوه تغییر زبان یک برنامه خاص در اندروید همراه باشید:

1- برنامه Settings را باز کنید.

2- به پایین اسکرول کنید و System را انتخاب کنید.

3- روی Languages & input بزنید و در صفحه بعد وارد App Languages شوید.

زبان ها و صفحه ورودی در اندروید

4- برنامه ای را که می خواهید زبانش را تغییر دهید انتخاب کنید. برای راحتی کار می توانید از آیکون جستجو در بالا سمت راست استفاده کنید.

صفحه زبان برنامه در اندروید

5- در زیر صفحه App Language، زبان مورد نظرتان را انتخاب کنید. اندروید 13 به طور خودکار تغییرات شما را ذخیره می کند.

سفارشی کردن زبان در هر برنامه

تا اینجا نحوه تغییر زبان یک برنامه خاص در اندروید را یاد گرفتید. اما متوجه خواهید شد که بسیاری از برنامه های نصب شده شما در صفحه App Languages ظاهر نمی شوند. دلیل آن این است که از آنجایی که این قابلیت هنوز در اندروید جدید است، تعداد کمی از توسعه دهندگان آن را در برنامه هایشان پیاده‌سازی کرده اند. حتی برخی از برنامه‌ های اصلی Google مانند Google Photos و Gmail هنوز پشتیبانی نمی شوند.

تا زمانی که توسعه‌ دهندگان بیشتری این قابلیت را وارد برنامه نکنند، تنها راهی که دارید این است که در صفحه تنظیمات یک برنامه جستجو کنید و ببینید آیا از چندین زبان پشتیبانی می‌ کند یا خیر.

برنامه‌ های مختلف این گزینه را در مکان‌ های مختلف دارند، بنابراین در صورت پشتیبانی از چندین مورد، باید مراحل خاصی را برای تغییر زبان به صورت آنلاین جستجو کنید. با این حال، وقتی می‌توانید از Google Translate در هر برنامه اندروید استفاده کنید، با مشکل چندانی روبرو نیستید.

از زبان های مختلف در هر برنامه در گوشی اندروید استفاده کنید

نحوه تغییر زبان یک برنامه خاص در اندروید به این ترتیب است. برای آموزش های بیشتر اندروید 13 نحوه استفاده از ویرایشگر جدید کلیپ بورد در اندروید 13 را ببینید.

تنظیم ترجیحات زبان برای هر برنامه همیشه در اندروید محدود بوده است زیرا همیشه به توسعه دهندگان برنامه واگذار شده است. با اندروید 13، گوگل سفارشی کردن تنظیمات برگزیده زبان را برای توسعه دهندگان و کاربران آسان‌ تر می‌کند. این یک پیروزی برای کاربران چند زبانه است، زیرا اکنون می توانید از زبان چینی در کروم و در صورت تمایل از اسپانیایی در Google Maps استفاده کنید.

بیشتر بخوانید:
منبع
Avatar

سوسن ربیعی

کارشناس زبان روسی همچنین عاشق تکنولوژی هستم و در وقت آزادم روسی تدریس می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *