روش کاهش یا افزایش سرعت فیلم در iMovie مک

روش کاهش یا افزایش سرعت فیلم در iMovie مک
روش کاهش یا افزایش سرعت فیلم در iMovie مک

با برنامه رایگان iMovie مک یاد بگیرید که در عرض چند دقیقه سرعت یک کلیپ ویدیویی را تنظیم کنید. با روش کاهش یا افزایش سرعت فیلم در iMovie مک همراه باشید.

می خواهید یک ویدیوی YouTube بسازید؟ شاید یک فیلم خانگی خنده دار ساخته اید که در آن با یکی از دوستان یا اعضای خانواده شوخی کرده اید یا در حال ساختن یک ویدیوی آموزشی کوتاه برای کاری هستید که زمانبندی اش مطابق راهنما درنیامده.

در چنین مواردی، ممکن است بخواهید سرعت ویدیوها را در یک ویرایشگر ویدیو افزایش یا کاهش دهید. خوشبختانه، iMovie مک ایجاد ویدیوهای سریع و آهسته را آسان می کند. در اینجا، ما به شما روش کاهش یا افزایش سرعت فیلم در iMovie مک را یاد می دهیم.

گام اول: کلیپ را آماده کنید

روش کاهش یا افزایش سرعت فیلم در iMovie مک، با آماده کردن کلیپ شروع می شود.

ابتدا باید ویدیو را به تایملاین اضافه کنید. پس از راه‌اندازی iMovie، یک پروژه جدید ایجاد کنید و ویدیو را وارد کنید. سپس ویدیو را به تایملاین بکشید تا فرآیند ویرایش شروع شود.

گام بعدی این است که قسمتی از کلیپ را که می خواهید سرعتش را افزایش یا کاهش دهید تقسیم کنید. برای انجام این کار، کلیپ را پخش کنید و در همان ابتدای جایی که می‌خواهید افکت را اضافه کنید، توقف کنید. سپس Command-B را فشار دهید یا از نوار منو روی Modify > Split Clip کلیک کنید. این اولین برش را ایجاد می کند.

اسکرین شات که جدول زمانی iMovie و گزینه منوی تقسیم کلیپ را نشان می دهد

بعد، نقطه ای را در تایملاین پیدا کنید که می خواهید ویدیو به سرعت عادی بازگردد. با همین روش اینجا را برش دهید. با این کار یک کلیپ جداگانه در تایم لاین ایجاد می شود. اکنون آماده اضافه کردن افکت هستید.

گام دوم: اضافه کردن افکت به ویدیو

دو روش وجود دارد که می توانید سرعت کلیپ را تغییر دهید. یا آن را با سرعت تعیین شده تنظیم کنید و یا از نوار لغزنده استفاده کنید.

می‌توانید دکمه Speed را که شبیه سرعت‌سنج است، همراه با ابزارهای دیگر در پنجره بالا سمت راست (نمایشگر) پیدا کنید. شما چهار گزینه دارید: slow, fast, freeze-frame و custom.

اسکرین شات برگه سرعت در iMovie را نشان می دهد

به گزینه custom توجه کنید. که اگر می خواهید سرعت کاهش یا افزایش مقدار مشخص تری داشته باشید مفید است. به یاد داشته باشید که 0-99٪ کندتر است و هر مقدار بیش از 100٪ سریع‌تر است.

یکی دیگر از راه های جالب برای تغییر سرعت، استفاده از نوار لغزنده روی خود کلیپ است. در گوشه سمت راست بالای کلیپ انتخاب شده، ممکن است یک دایره خاکستری کوچک با مرکز مشکی ببینید. اگر آن را نمی بینید، کلیپی را که می خواهید تغییر دهید انتخاب کنید و سپس Command-R را فشار دهید یا روی کلیپ انتخابی کلیک راست کنید و Show Speed Editor را از منوی زمینه انتخاب کنید.

گام سوم: کلیپ ویدیویی را سفارشی و بهینه کنید

اگر فکر می کنید افکت های زیادی اضافه کرده اید یا نتیجه را دوست ندارید، می توانید کلیپ را Reset کنید که بسیار آسان است. به سادگی روی گزینه Reset در سمت راست پنجره نمایشگر (پیش نمایش) کلیک کنید.

با انجام این کار، تمام تغییرات سرعت اعمال شده روی یک کلیپ پاک می شود و به شما امکان می دهد دوباره شروع کنید. اندازه کلیپ در تایملاین نیز تغییر می کند، بنابراین مراقب کلیپ های صوتی و تصویری دیگر باشید.

یک نکته کلیدی که باید به خاطر داشته باشید این است که اگر قبلا صدا را جدا کرده اید، باید آن را به همان روشی تغییر دهید تا با کلیپ مطابقت داشته باشد. تغییر سرعت یک کلیپ صوتی، گام و تُن صدا را نیز تغییر می دهد. این می تواند باعث شود صداها بیش از حد بلند یا جیرجیر مانند به نظر برسند.

اسکرین شات از جدول زمانی iMovie با کلیپ صوتی و حفظ عملکرد زمین

خوشبختانه، iMovie یک عملکرد کوچک مفید دارد که اجازه می دهد تا بخش صوتی کلیپ همانطور که باید باشد، باقی بماند. درست در کنار دکمه Reset، گزینه ای به نام Preserve Pitch را خواهید دید. علامت زدن این گزینه باعث می‌شود که صدای کلیپ صوتی مطابق با فایل اصلی باقی بماند.

پس از انجام تمام تنظیمات، به یاد داشته باشید که فایل iMovie را ذخیره کنید و سپس ویدیوی ویرایش شده را Export کنید. حالا شما روش کاهش یا افزایش سرعت فیلم در iMovie مک را یاد گرفته اید.

تغییرات دلخواهتان را روی ویدیوهایتان پیاده کنید

روش کاهش یا افزایش سرعت فیلم در iMovie مک را دیدید. اگر هنوز ویدیوی مناسبی ندارید که این تکنیک را روی آن امتحان کنید، چرا همین الان سراغ ضبط یک ویدیوی جدید نمی روید؟

این می تواند یک ویدیوی آموزشی سریع برای درست کردن ساندویچ عالی یا یک شوخی ایمن و کاربردی برای دوستانتان باشد.

روش کاهش یا افزایش سرعت فیلم در iMovie مک به این ترتیب است. برای آموزش های بیشتر iMovie، نحوه بازنشانی و حذف iMovie library در مک را ببینید.

مطالب مرتبط
منبع
Avatar

سوسن ربیعی

کارشناس زبان روسی همچنین عاشق تکنولوژی هستم و در وقت آزادم روسی تدریس می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *