7 راه حل مشکل عدم دریافت پیام از آیفون در اندروید

7 راه حل مشکل عدم دریافت پیام از آیفون در اندروید
7 راه حل مشکل عدم دریافت پیام از آیفون در اندروید

کاربران اندروید، به ویژه آنهایی که به تازگی از آیفون به اندروید رفته اند، اغلب از اینکه گوشی اندروید آنها پیامی از آیفون دریافت نمی کند شکایت دارند. این مشکل قابل حل است. با 7 راه حل مشکل عدم دریافت پیام از آیفون در اندروید همراه باشید.

اگر این مشکل را که به آسانی برطرف می‌شود حل نکنید، ممکن است پیامک‌‌های مهمی را که می‌توانند بر زندگی شخصی یا حرفه‌ای شما تأثیر بگذارند، از دست بدهید. پس بیایید ببینیم 7 راه حل مشکل عدم دریافت پیام از آیفون در اندروید چه هستند.

اگر گوشی یا تبلت اندروید شما پیامک‌ های کاربران آیفون را دریافت نمی‌کند، برای یادگیری مراحل آسان عیب‌یابی به ادامه مطلب بروید.

دلیل عدم دریافت پیام از آیفون در اندروید

آیفون‌ها در حالت عادی از برنامه iMessage برای پیام‌های متنی بین کاربران آیفون استفاده می‌کنند. فرض کنید با استفاده از آیفون برای شخصی پیامک ارسال می‌کنید.

دستگاه سعی می کند هوشمندانه بازی کند و با سرورهای اپل بررسی کند که آیا گیرنده در اکوسیستم اپل است یا خیر. اگر چنین باشد، برنامه پیام رسان اپل به جای پیامک معمولی یک iMessage ارسال می کند.

وقتی از اپل به اندروید می روید و حساب iMessage را لغو ثبت نمی کنید، با مشکل عدم دریافت پیامک از آیفون اندروید مواجه می شوید.

هنگامی که یک کاربر آیفون به شماره شما پیامکی ارسال می کند، برنامه iMessage فرستنده تشخیص می دهد که شماره شما در سرور iMessage ثبت شده است و یک iMessage را به پروفایل شما ارسال می کند. در نتیجه دستگاه اندروید شما هرگز پیامک را دریافت نخواهد کرد.

نحوه غیر فعال کردن iMessage و ثبت دوباره سیمکارت

اولین راه از 7 راه حل مشکل عدم دریافت پیام از آیفون در اندروید، لغو ثبت نام در iMessage است. اگر مشکل از iMessage باشد، لغو ثبت شماره تلفن از سرور iMessage، آن را حل می‌کند. روش های زیر را امتحان کنید.

وارد Deregister iMessage شوید.

در قسمت No longer have your iPhone؟ شماره‌تان را وارد کنید.

روی لینک Send code کلیک کنید.

اپل یک کد شش شماره ای می فرستد.

کد را در باکس Confirmation Code بنویسید و Submit را بزنید.

اپل شماره شما را از دیتابیس iMessage حذف خواهد کرد.

اکنون از دوستان یا اعضای خانواده‌ که آیفون دارند بخواهید پس از چند ساعت یک پیامک آزمایشی برای شما ارسال کنند. اگر شماره حذف شده باشد، iMessage آن را در پایگاه داده اش پیدا نمی کند و آیفون فرستنده سیستم هایش را به طور خودکار برای ارسال یک متن استاندارد تغییر می دهد.

گذشته از دریافت پیام در اندروید، کاربران زیادی ترجیح می دهند از iMessage استفاده نکنند. اگر شما هم جزو این دسته از افراد هستید، نحوه غیر فعال سازی iMessage آیفون را ببینید.

اگر مشکل با iMessage حل نشد، ممکن است ایراد از شبکه، برنامه پیام کوتاه، سیستم عامل اندروید یا وضعیت دستگاه باشد. در این صورت 7 راه حل مشکل عدم دریافت پیام از آیفون در اندروید را امتحان کنید.

1- از اتصال شبکه قوی مطمئن شوید

ارسال و دریافت پیامک به شبکه تلفن همراه بستگی دارد. اگر قدرت شبکه پایینی دارید، به جایی بروید که آنتن بهتری داشته باشد. کمی صبر کنید و ببینید پیامک را دریافت می کنید یا خیر. همچنین سعی کنید تنظیمات شبکه را در اندروید بازنشانی کنید.

نحوه بازنشانی تنظیمات شبکه در اندروید با استفاده از جستجو

2- شماره را آنبلاک کنید

دستگاه شما پیامکی از یک شماره تلفن بلاک شده دریافت نخواهد کرد. برنامه مخاطبین را باز کنید و سپس به صفحه Call blocking بروید تا شماره‌های مسدود شده‌ای را که از آن‌ها منتظر پیامک هستید، رفع انسداد کنید.

3- حالت پرواز را روشن و خاموش کنید

حالت هواپیما را فعال کنید تا تمام فناوری‌های ارتباطی دستگاه شما خاموش شود. بعد از 20 ثانیه آن را غیر فعال کنید. اکنون اپلیکیشن SMS را برای پیامک مورد نظر بررسی کنید

4- سیستم عامل اندروید را آپدیت کنید

اگر سیستم عامل اندروید قدیمی است، ممکن است در دریافت پیامک از طریق برنامه پیام‌ها با مشکل مواجه شوید. برای بررسی آپدیت های در دسترس دستگاه، به Settings > System > System updates بروید. اگر آپدیتی وجود دارد، به روز رسانی را آغاز کنید.

5- برنامه SMS را آپدیت کنید

اگر آپدیت جدیدی برای دستگاه وجود ندارد، برنامه Messages را آپدیت کنید. برای این کار به Manage apps and device در قسمت Google Play app > Your Avatar بروید.

6- دستگاهتان را Reboot کنید

آخرین راه از 7 راه حل مشکل عدم دریافت پیام از آیفون در اندروید، خاموش و روشن کردن گوشی است. این کار را در یک منطقه تحت پوشش خوب شبکه انجام دهید تا SMS را فورا دریافت کنید

این موارد 7 راه حل مشکل عدم دریافت پیام از آیفون در اندروید هستند.

بیشتر بخوانید:
منبع
Avatar

سوسن ربیعی

کارشناس زبان روسی همچنین عاشق تکنولوژی هستم و در وقت آزادم روسی تدریس می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *